Home staging – czyli jak przygotować nieruchomość do sprzedaży

Skuteczne zwiększenie atrakcyjności oferty sprzedaży nieruchomości jest przeważnie wieloetapowym procesem, którego realizacją zajmie się, nasza agencja. Świadczymy usługi m.in. w zakresie tzw. home stagingu, czyli kompleksowego przygotowania np. domów, mieszkań, budynków czy lokali usługowych, które są przeznaczone do zbycia. W naszym biurze zatrudniamy kompetentnych pośredników mających zarówno ogromne doświadczenie, jak i szeroką wiedzę związaną z wykonywaną przez nich pracą – zainteresowanych współpracą z agentami zachęcamy do kontaktu!

Co to jest właściwie home staging?

W ramach takiej usługi w naszej agencji zajmiemy się przygotowaniem atrakcyjnej, wyróżniającej się na tle innych, oferty sprzedaży nieruchomości. Aby uzyskać pożądany efekt, niezbędne jest wykonanie kilku podstawowych czynności – jedną z nich jest przeprowadzenie kompleksowego odświeżenia obiektu. Dokładne posprzątanie wnętrz, czy przywrócenie estetycznego wyglądu fasady budynku, to jedne z wielu zadań wchodzących w skład kompleksowego home stagingu realizowanego przez pośredników z naszego biura.

Co bardzo istotne, agent nieruchomości nierzadko proponuje również korektę aranżacji. Może być niewielka i polegać np. jedynie na uwzględnieniu dodatków takich jak świeże kwiaty i owoce, ale niekiedy obejmuje szerszy zakres prac, w tym nawet remont wybranego pomieszczenia. Jako doświadczona agencja działająca w tej branży doradzamy, które rozwiązania będą w danym przypadku najkorzystniejsze. Nierzadko nawet z pozoru drobna zmiana układu mebli czy wymiana jednego z elementów wyposażenia wnętrz może odmienić ich wygląd, czyniąc je atrakcyjniejszym dla potencjalnych nabywców.

Kolejnym etapem działań w ramach home stagingu jest przygotowanie oferty sprzedaży, czym zajmuje się pośrednik nieruchomości. Nasze biuro zatrudnia wyłącznie przeszkolonych w tym zakresie ekspertów, którzy dysponują niezbędnymi narzędziami pozwalającymi na stworzenie atrakcyjnej prezentacji. Wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające pomieszczenia już po ich wysprzątaniu i dostosowaniu do aktualnych trendów pomagają w zwiększeniu zainteresowania ogłoszeniem. Ważne jest też odpowiednie użycie światła, a to tylko jeden z wielu trików, które przy profesjonalnym home stagingu realizowanym przez naszą agencję dają możliwość wskazania potencjalnym nabywcom największych atutów wybranej nieruchomości. Warto przy tym pamiętać, że wszystkimi wspomnianymi czynnościami zajmie się nasz agent. Klient bierze udział jedynie w konsultacjach dotyczących zakresu opisywanych usług i ewentualnych zmian w aranżacji, które wprowadzamy wyłącznie po jego akceptacji.

Zrób dobre pierwsze wrażenie!

Zachęcenie inwestora do zakupu domu czy mieszkania przeznaczonego do sprzedaży to przede wszystkim zrobienie na nim dobrego pierwszego wrażenia. Jako agencja nieruchomości doskonale wiemy, jakie kroki zastosować celem osiągnięcia tego efektu. Home staging jest w tym przypadku rozwiązaniem gwarantującym niemal zawsze zwiększenie zainteresowania ogłoszeniem, które dla potencjalnych kupujących staje się rzetelnym źródłem informacji na temat danego lokalu bądź obiektu, ale też obszerną prezentacją jego odświeżonych, doskonale wyglądających wnętrz.

Nasi doświadczeni pośrednicy, których zatrudniamy w biurze świadczącym m.in. usługi home stagingu, wskażą, jak podczas prezentacji zachowywać się względem zainteresowanych inwestorów. Cenne wskazówki od agentów w tym zakresie również są kluczowe w kontekście zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Szczerość, otwartość, ale jednocześnie profesjonalizm – to najważniejsze cechy wzbudzające zaufanie u potencjalnych nabywców. Można też postawić na organizację dni otwartych, czym zajmiemy się w naszej agencji. Przy tego typu wydarzeniach właściciele mieszkań czy domów na sprzedaż mogą powierzyć pośrednikowi zorganizowanie i przeprowadzenie całej prezentacji. Nasze biuro nieruchomości świadczy również takie usługi, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu!

Sam home staging łączy w sobie elementy marketingu, ale też psychologii. Przygotowanie wnętrz odbywa się w taki sposób, by przy pierwszym kontakcie z nią klient odniósł jak najlepsze wrażenie. Ewentualne mankamenty schodzą dzięki temu na dalszy plan, a uwydatnione, dobrze eksponowane przez specjalistów z naszej agencji atuty oferty pozwalają na zwiększenie zainteresowania ogłoszeniem

Przydatne wskazówki

Podniesienie wartości mieszkania czy domu i jednocześnie zwiększenie szansy na szybką sprzedaż to najważniejsze zalety home stagingu. Działania poprzedzające pracę naszych agentów właściciele nieruchomości mogą oczywiście również zrealizować we własnym zakresie, choć wymaga to czasu i nierzadko sporych nakładów finansowych. Jedną ze wskazówek udzielanych przez naszych profesjonalnych pośredników jest wykonanie bardzo dokładnego sprzątania. Ponieważ nierzadko jest to trudne i wymaga użycia specjalistycznych środków chemicznych oraz narzędzi, lepiej powierzyć to zadanie ekspertom od home stagingu z naszej agencji. Warto brać pod uwagę także to, że dużą rolę w atrakcyjność danego wnętrza odgrywa światło, którego powinno być możliwie najwięcej. Sprzedaż nieruchomości z jasnymi, przestronnymi pomieszczeniami jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku, gdy są mocno zaciemnione i tym samym pozbawione świeżości.

Do tego należy koniecznie usunąć wszelkie mankamenty techniczne, które negatywnie wpływają na odbiór danego miejsca przez potencjalnego nabywcę. Inwestor znacznie chętniej wybierze zadbane mieszkanie, dom czy lokal usługowy, kierując się własną wygodą i chęcią uniknięcia dużych kosztów remontu, jakie będzie musiał ponieść po zakupie. Oględziny wykonane przy home stagingu przez naszych agentów pozwalają ujawnić ewentualne nieprawidłowości w tym zakresie. Rekomendujemy więc zlecenie profesjonalnym pośrednikom zarówno odświeżenia wnętrz, jak i skontrolowania stanu technicznego lokalu lub nawet całego obiektu – jako doświadczone biuro świadczymy takie usługi w sposób rzetelny.

Jedną z przydatnych wskazówek jest ponadto usunięcie z wnętrz wszelkich przedmiotów osobistych. Takie elementy warto zabrać jeszcze przed przygotowaniem zdjęć do oferty sprzedaży. Podczas prezentacji przez agenta nieruchomość powinna być neutralna, co ułatwia potencjalnemu nabywcy wyobrażenie sobie, jak mógłby ją zaaranżować według własnych upodobań.

Dlaczego warto zdecydować się na home staging w naszej agencji nieruchomości?

W ramach wspomnianych działań oferujemy kompleksowy home staging realizowany przez agentów z naszego biura wykonujących powierzone zadania zgodnie z przyjętymi ustaleniami. Pośrednik mający doświadczenie w tym zakresie będzie skuteczniejszy od osoby, która pierwszy raz zajmie się przygotowaniem lokalu, mieszkania, domu lub obiektu do sprzedaży. Współpraca z naszą agencją nieruchomości to właściwy wybór dla poszukujących sposobów na zwiększenie zainteresowania ofertą przy jednoczesnym ograniczeniu wynikających z niej kosztów. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy zarówno przy home stagingu, jak i innych usługach, które świadczymy – gwarantujemy uczciwe warunki współpracy i profesjonalne podejście do każdego powierzonego nam zlecenia.