Przy wystawieniu na sprzedaż lokalu usługowego, mieszkania, domu czy biura, kluczową kwestią jest zaprezentowanie go w potencjalnym nabywcom w jak najkorzystniejszy sposób. Z tego względu w Polsce coraz większą popularnością, cieszą się tzw. dni otwarte nieruchomości, które m.in. w USA od lat są standardem. Warto do ich organizacji wynająć profesjonalną agencję, która poprzez działania kompetentnego pośrednika przedstawi wybrany obiekt osobom nim zainteresowanym. Świadczymy usługi w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w celu podjęcia współpracy!

W jakim celu organizuje się dzień otwarty nieruchomości?

Wspomniane wydarzenie to dla inwestorów możliwość dokładnego zapoznania się ze stanem nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Rozwiązanie to jest znacznie atrakcyjniejsze w odbiorze niż np. wizyta w mieszkaniu czy domu, w którym znajdują się lokatorzy. Podczas sprawdzania stanu lokali lub budynków wszelkie informacje na ich temat podaje pośrednik z takiego biura jak nasze. Organizowanie dnia otwartego przez agencję w imieniu właściciela danego obiektu ma na celu zarówno jego dokładne zaprezentowanie potencjalnym kupcom, jak i zwiększenie zainteresowania ogłoszeniem sprzedaży, co przekłada się na większą szansę sfinalizowania transakcji.

Co więcej, takie wydarzenie sprawdza się również w sytuacji, gdy wybrane mieszkanie, dom, przestrzeń handlowa lub usługowa, są przeznaczone pod wynajem. W taki przypadku agent nieruchomości z naszego biura przygotuje wybrane miejsce do prezentacji i zajmie się jego zareklamowaniem zainteresowanym osobom, które w czasie dnia otwartego zdecydują się na jego oględziny. Są one prowadzone najczęściej bez udziału właścicieli, mogąc nawet przybrać formę przyjęcia zorganizowanego dla potencjalnych najemców. Pośrednik nieruchomości z naszej profesjonalnej agencji będzie w stanie zapewnić w tym wypadku odpowiednie przygotowanie zarówno samego lokalu czy obiektu, jak i wspomnianego wydarzenia. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Jak przygotować się do organizacji dnia otwartego nieruchomości?

Opisywane spotkanie mające na celu zwiększyć szansę sprzedaży domów, mieszkań, biur lub innych obiektów, powinno być przygotowane i przeprowadzone w odpowiedni sposób – tak, by zarówno dla zainteresowanych, jak i właścicieli nieruchomości, dzień otwarty zapewniał określone korzyści. Przed prezentacją, którą zajmuje się pośrednik z naszej agencji, najczęściej wykonywane są czynności w ramach tzw. home stagingu. Oznacza to przede wszystkim dokładne sprzątnięcie każdego pomieszczenia wchodzącego w skład obiektu wystawionego na sprzedaż lub wynajem, a także – jeśli według zajmującego się realizacją zadań w tym zakresie agenta jest to konieczne – ponownej aranżacji wnętrz w celu zwiększenia ich atrakcyjności.

Fakt organizacji dnia otwartego powinien być także wypromowany, aby został zauważony przez potencjalnych nabywców lokalu czy obiektu. Jako profesjonalne biuro nieruchomości w przypadku chęci zorganizowania sprzedaży w takiej formie zapewniamy kompleksowe usługi realizowane przez naszych agentów związane z przygotowaniem materiałów promocyjnych. Wykonujemy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, projektujemy atrakcyjne katalogi dla odwiedzających, a na prezentacjach zainteresowanym przedstawiamy nawet plany zagospodarowania okolicznej przestrzeni. Pośrednicy pracujący w naszej agencji podczas realizacji takich zadań zdobywają szeroką wiedzę na temat wybranej nieruchomości, dzięki czemu odpowiedzą na każde, nawet najtrudniejsze pytanie osób uczestniczących w dniach otwartych.

Zalety organizacji dnia otwartego nieruchomości

Sposób przedstawienia przez agenta lokalu, budynku czy działki wystawionej na sprzedaż, w formie dni otwartych, to rozwiązanie bardzo komfortowe dla obu stron – właściciela nieruchomości oraz jej potencjalnego nabywcy. Odwiedzający mogą bez krępacji zapoznać się ze wszystkimi elementami danego miejsca. Brak właścicieli daje im przy tym większą swobodę, a szczegółowe informacje na temat oferty dostarcza pośrednik prowadzący prezentację. Nasza agencja kompleksowo organizuje dni otwarte. Co ważne, planujemy wizyty zainteresowanych osób w sposób przemyślany tak, by potencjalni nabywcy mijali się ze sobą – widok konkurencji zachęca do szybszego skorzystania z danej oferty. Może mieć to istotny wpływ na szybszą sprzedaż.

Z kolei z punktu widzenia naszego klienta, niewątpliwą zaletą wspomnianego rozwiązania jest brak konieczności samodzielnego prezentowania danego obiektu czy działki wszystkim wyrażającym chęć dokonania jej oględzin – zajmie się tym agent. Zaplanowanie dnia otwartego pozwala uniknąć zaskakujących i niepożądanych, nagłych wizyt ludzi zainteresowanych kupnem np. domu. Jako biuro nieruchomości dbamy o prywatność współpracujących z nami osób czy firm, organizując takie wydarzenia w sposób całkowicie zgodny z oczekiwaniami właścicieli sprzedawanych obiektów lub lokali. Cierpliwi pośrednicy będą przedstawiać najważniejsze zalety danego miejsca potencjalnym nabywcom, co także nierzadko ma wpływ na szybsze podjęcie decyzji o zakupie.

Powierzenie naszej agencji zorganizowania dnia otwartego przynosi zatem wiele korzyści posiadaczom nieruchomości wystawianych na sprzedaż lub przeznaczonych pod wynajem. To wygodne, skuteczne i bezpieczne rozwiązanie pozwalające znacząco zwiększyć atrakcyjność oferty oraz zaprezentować w sposób profesjonalny walory m.in. mieszkań, domów czy działek. Warto przy tym pamiętać, że taka metoda promocji stanowi niewielkie obciążenie finansowe. Koszt kompleksowej usługi wynajęcia agenta, która obejmuje przygotowanie i poprowadzenie dnia otwartego, jest w naszym biurze na przystępnym poziomie – o szczegółach informujemy w czasie kontaktu, do którego już teraz zachęcamy!

Jak przebiega organizacja dnia otwartego nieruchomości z naszą agencją?

Zainteresowanym współpracą zapewniamy wsparcie w zakresie realizacji procesu sprzedaży lub wynajęcia wybranej nieruchomości. Pośrednik przed zaplanowaniem dnia otwartego omawia wszystkie jego szczegóły z właścicielem obiektu bądź lokalu. Agenci podczas przygotowań nierzadko dokonują też kosmetycznych zmian w aranżacjach – za zgodą klienta. Zaliczają się do nich m.in. żywe kwiaty, świeże owoce czy niewielkie, kolorowe lub utrzymane w stonowanych barwach akcesoria uzupełniające meble.

Wszystko to sprawia, że zbycie nieruchomości staje się łatwiejsza. Klient po wykonaniu przez pośredników z naszego biura wszystkich wymienionych prac zdaje klucze do mieszkania czy domu, a następnie po kilkunastu godzinach, w których trakcie odbywają się wizyty w ramach dnia otwartego, otrzymuje szczegółowy raport agenta. Przedstawiamy, który z inwestorów wyraził największe zainteresowanie ofertą, wskazujemy, jakie jej elementy były kluczowe dla oglądających, a także zapewniamy dostęp do wielu innych, cennych informacji pozwalających na efektywniejszą sprzedaż lokalu bądź obiektu. Jesteśmy także w stanie ocenić atrakcyjność poszczególnych propozycji zakupu lub wynajmu, składanych przez uczestników wydarzenia w jego trakcie. Serdecznie zachęcamy do współpracy zarówno w ramach organizacji dni otwartych, jak i realizacji usług z zakresu home stagingu, które również świadczy nasza agencja nieruchomości – zapraszamy do kontaktu.